Okan Buruk kararını verdi! Zaniolo ilk 11’de mi?

Ligdeki galibiyet serisini 15 maça çıkarma gayesiyle taktik provalara devam eden Galatasaray’da Okan Buruk, Kasımpaşa imtihanının ikinci yarısındaki hamle aktifliğini görmek istiyor. Konyaspor ile yarın deplasmanda kozlarını paylaşacak olan Sarı-Kırmızılı grupta, rakibin dirençli bir savunma tertibi kurma ihtimaline karşı hamlede çeşitlilik arayışı kelam konusu.

Zaniolo’nun başlatıp savunma gerisine sarktığı konumda, Rashica’nın pası ve yeniden İtalyan yıldızın şık vuruşuyla gelen golü örnek gösteren Okan hoca, benzeri aksiyonları birinci dakikadan itibaren yaratmanın hesapları içinde. Bunun için egzersizlerde bu üçlüyü özel olarak çalıştıran Buruk, kanatları 10 numarada, 10 numarada oynayanları da kanatlarda deneyerek çeşitlilik oluşturmaya çabalıyor.

Zaniolo hazır olmayınca…

Kerem, Zaniolo ve Rashica üçlüsü Konya karşısında alanda sık sık birbirleriyle yer değiştirerek, bilhassa kanatlarda yorulan isimlerin forvet ardına geçerek rölantide dinlenmesini sağlayacak. Okan Buruk bu formda şimdi fizikî açıdan yüzde yüz hazır olmayan Zaniolo’dan en düzgün halde yararlanmayı düşünüyor. Öteki taraftan Yunus Akgün ve Barış Alper Yılmaz da taktik provalarda vakit zaman bu isimlerin yerine geçerek forma rekabetini artırıyor.

Tüm yeniler birebir anda

Adekugbe’nin soldaki hamle bindirmelerinden mutlu olan Aslan’ın teknik işvereni, sarı kart cezalısı Nelsson’un yerine Abdülkerim’in partneri olarak bir diğer yeni transfer Kaan Ayhan’a baht tanıyacak. Cim Bom’un böylelikle orta transferde takımına kattığı 3 yeni isim de tıpkı anda alanda olacak. Okan hoca sağ kanatta da Boey’nin fizikî gücüne çok güveniyor. Orta saha merkezinde yeniden Torreira – Oliveira ikilisi misyon yapacak. Kale ise dönemin yıldızlarından Muslera’ya emanet.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir