Metin Akpınar’dan Kılıçdaroğlu açıklaması

Usta sanatçı ve oyuncu Metin Akpınar, Baş TV’nin YouTube kanalında yayınlanan Uzun Lafın Kısası programında Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladı.

Akpınar, 28 Mayıs seçimlerinin akabinde MYK’da verilen istifaları kabul eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Böyle bir şeyi yetki görmüyorum, istifa et, git diyemem. Mahallî seçimlere kadar Altılı Masa’yı da bozmadan götürmeleri gerektiğini düşünüyorum” sözlerini kullandı.

Akpınar, şöyle konuştu:

“Seçmenin, partiden istifa ya da kalması için fikir vermesine karşıyım. Karar parti teşkilatının işi. Evvel Kılıçdaroğlu’nun kendisinin karar vermesi gerekiyor. Bu türlü bir şeyi yetki görmüyorum, istifa et, git diyemem. Mahallî seçimlere kadar Altılı Masa’yı da bozmadan götürmeleri gerektiğini düşünüyorum. Bir muvaffakiyet sağlanmalı fakat bunun olabileceğini sanmıyorum, sıkıntı görünüyor. Öyle olmazsa, parti kendi içinde karar verir.

Halkın talebi olabilir, ayrılsın diyenler de devam etsin diyenler de var. Kıymetlendirilebilir. 5 sene sonra 80 yaşında olması idarede uygun midir değil midir diye değerlendirenler var. MYK değiştirdin, yetmiyor, gençleri ve bayanları teşkilata kazandırmak lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir