Fenerbahçe’nin hedefindeki 2 ismi canlı yayında açıkladı! ‘Jesus’un kalma ihtimali…’

Dünya Kupası’na verilen ortada Fenerbahçe hazırlık maçında Rayo Vallecano’yu 3-1 mağlup etti. Milliyet Fenerbahçe muhabiri Senad Ok, Skorer You Tube canlı yayınında sarı-lacivertli gündemi kıymetlendirdi. Fenerbahçe’nin transfer gayesindeki 2 ismi açıklayan Ok, Jorge Jesus’un Türkiye’de kalıp kalmayacağıyla ilgili soruya karşılık verdi.

“ALTAY KIYMETLİ KURTARIŞLAR YAPTI”
Altay dünkü maçta çok kıymetli kurtarışlar yaptı. Maç döndüyse Altay sayesindeydi. Son periyotlarda izlediğim en düzgün Altay performansıydı.

SEZONUN GERİ KALANI
Pedro geldiğinde sakatlık yaşamıştı. Bu ikinci sakatlığı. Bence durumunu anladı. Gözyaşları boşuna değil. Durumu önemli sözü kullanıldı. Pedro’suz bir Fenerbahçe olacak dönemin geri kalanında, o denli gözüküyor. Düzgün bir futbolcu lakin kendini gösteremedi sakatlıklar yüzünden. Bir destek olabilir yerine. Pedro iyileşse bile mental olarak toparlanması da güç olacak. Kendini de göstermek istiyordu maçta.

ARDA’NIN SAKATLIĞI 2-3 HAFTA
Luan Peres sakatlıktan nasıl çıkar belirli değil. Onun için stoper desteği de gözüküyor. Öncelik yerli stoper olacak. Arda Güler’in sakatlığı 2-3 hafta sürecek.

KİNG, JESUS İÇİN KIYMETLİ BİR OYUNCU
King dün düzgün döndü. Jesus için çok değerli bir oyuncu King. Mert Hakan orta alanda dinamik bir isim. 8 numara olarak Mert Hakan fizikî olarak katkı sağlıyor.

KAAN AYHAN İÇİN TEŞEBBÜSTE BULUNULDU
Yerli stoper kontenjanla alakalı. Kaan Ayhan ile ilgili bir girişim var. Kulübüyle bir ön temas kuruldu. Şu anda Fenerbahçe’de 4 stoper var. Hoca da sayı olarak artırmak istiyor. Jesus’un aklında ülkesinden Brezilya’dan adayları da var. İdareyle oturup bakacaklar. Bu iş biraz maliyet hesabı. Gustavo’dan herkes mutlu mesela. Çok büyük sürpriz olmazsa stoper transferi olacak. Galatasaray da ilgileniyordu Kaan ile. Yabancı kontenjandan ötürü kulüpler tıpkı isme yöneliyor. Milletlerarası deneyimi olsun, ulusal grupta oynasın isteniyor yerli desteklerde. Çağlar Söyüncü Atletico Madrid’e gidiyor.

SAMET AKAYDIN TAKİP EDİLİYOR
Fenerbahçe, Adana Demirsporlu Samat Akaydın’a da ilgisi bulunuyor. Takip ediliyor. 

Yabancı kuralının değişmeme ihtimali çok az. Dönülene kadar kulüplerimiz bu türlü külfetler yaşıyor. Yerli oyuncu oynatmak zorunda olduğun vakit oyuncu diyor ki ‘beni oynatacak’. 1 isteyecekse 3 istiyor. Futbolcular rehavete giriyor. Formaya ulaşma bu kadar kolay olmamalı. Zorladıkça gelişim olur.

Takımlarımız Avrupa’da da gayret ediyor. 11 oyuncuyla alaklı hudut olmamalı. Yerli oyunculara bu sistemde kötülük yapıyoruz. Alana çıkan oyuncu ‘Ben bu formayı hak ederek çıktım’ demeli.

ALTINORDU’NUN SİSTEMİNİ FENERBAHÇE’YE UYGULYAMAZSIN
Almanya’dan kopyala yapıştır olmamalı. Kendimize mahsus sistemi üretmeliyiz. Belçika’nın alt yapı sitemi uymaz. Ömründen kültüründen farklıyız. Fatih hoca bunu yaptı. Piontek’in yardımcılığındaydı. Kendi sistemini buldu. A Ulusal Kadrosu’nun üst yapısının alt yapıdaki sistemi etkilememsi lazım. Hoca gittiğinde sistem yeniden devam etmeli. Oyuncu yetişiyor ancak oyuncu a ekibe geldiğinde yüksek fiyatlı kontratı veriyorsun gelişimi engelleniyor. Hayatı kurtuluyor. Oyuncuları zorlamak lazım. Altınordu’nun da sistemi kendine has. Onu alıp Galatasaray Fenerbahçe’ye uygulayamazsın.

LEMOS’A İSPANYA’DAN TALİP VAR
Fenerbahçe’nin oyuncularına talip çok var. Lemos’u İspanya’dan isteyenler var. Yabancı kontenjanı açılır ancak kıymetli olan devre ortasında düzgün oyuncu bulabilmek.

SERDAR NEDEN 2 BÜYÜK KUSUR YAPTI?
Fenerbahçe çok uygun bir savunma grubu. Serdar neden 2 büyük yanılgı yaptı? Serdar’a çok yük bindi uzun müddettir. Biraz yorgunluk var. Jesus onun için stoper sayısını işaret ediyor. Oyunu geriden inşa etme, agresif oyun Jesus’un planında değerli yer tutyor. Fenerbahçe için bu orta düzgün geldi. Kulübün 2 gündemi var transferde golcü ve stoper.

JESUS DEVAM EDER Mİ?
Jesus’un Fenerbahçe’yi tekrar seçmesi için burada tatmin olması lazım. Ben devam edersem tribünler yeniden oyuncumu ıslıklar mı, Fenerbahçe kulübü yatırım yapacak mı, hakemlerin durumu ve gibisi. Hoca bunlara tik işareti atarsa kalır. Ben kalma ihtimalini yüzde 51 olarak görüyorum. Jesus şu anda otelde kalıyor. Şu anda olumlu gidiyor her şey.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir