CHP’li Torun’dan Murat Kurum’a: Genel Başkanımıza laf söylemek senin boyunu aşar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün toplumsal medya hesabından, “Son periyotlarda TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok vilayetteki ihaleleri iptal oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben de biliyoruz bu toplumsal konut projesiyle emelini Erdoğan. Lakin ben, bu işin başarılı olmasını istiyorum. Halkımızın bu türlü bir projeye muhtaçlığı var, politikler olarak bu muhtaçlığı karşılamaya mecburuz. Tekrar ediyorum; Hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir rezalet daha yaşansın istemiyoruz. Ha sen tekrar git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye karşı çıktı’ haberi yaptır, sorun değil. Kâfi ki bu iş olsun” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a davet yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun daveti sonrası Bakan Kurum, sosyal medya hesabında, “Sayın Kılıçdaroğlu, işiniz zor! Ne Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz ne topyekûn reddediyorsunuz. Siz isteseniz de istemeseniz de bu konutları ya-pa-ca-ğız! Birinci temelleri Allah’ın müsaadesiyle ekim ayı prestijiyle atıyoruz” paylaşımı yaptı.

“GENEL BAŞKAN’IMIZA LAF SÖYLEMEK SENİN UZUNLUĞUNU AŞAR”

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun da Bakan Kurum’a, “Sayın Kurum, Genel Başkan’ımıza laf söylemek senin uzunluğunu aşar. Sen ‘asgari fiyatlı mesken almak istiyorsa borç alsın, ek işte çalışsın’ diyen atanmış bir bakansın. Biz, toplumsal konutları destekliyoruz. Lakin sizin garanti vermeden seçim yatırımıyla milleti aldatmanıza sessiz kalmayız” karşılığını verdi.

“DAHA UYGUN ŞARTLAR SUNUN”

Sosyal konutlara karşı olmadıklarının altını çizen Torun, “Evet, vatandaşın hakkını savunanların işi zordur. Lakin ucuz pazarlamacı üzere her gün fiyat artırıp milletten para toplamak kolaydır. Samimiyseniz 5’li çetelere verdiğiniz garantileri toplumsal konutlar için de verin, daha uygun şartlar sunun. Siz yapmazsanız esasen biz yapacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir