AK Parti Diyarbakır İl Başkanı: YSP barajı aşmazsa 10 vekil çıkartırız

AK Parti Diyarbakır Vilayet Lideri Muhammet Şerif Aydın, aylık basın toplantısını Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenledi. Aydın, 14 Mayıs seçimlerinin tarihin en değerli seçimlerinden biri olduğunu söz etti. Seçimler Erdoğan ve Kılıçdaroğlu ortasında geçeceğini belirten Aydın, “14 Mayıs tarihinde seçimlerden zaferle çıkacağız” dedi.

Amida Haber’de yer alan habere nazaran; Aydın şöyle konuştu:

“Diyarbakır seçimlerde molotof ve tablet ortasında, Lice’de kurulan mahkemeler ile yapılan hizmetler ortasında bir tercih yapacak. Diyarbakır çok açı çekti. Diyarbakır’ı eski günlere çevirmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz” tabirlerini kullandı.

Diyarbakır’da evvelki yıllarda yapılan seçimlerde AK Parti’nin oy oranın yüzde 40 ile 15 ortasında değişkenlik gösterdiğini belirten Aydın, “İnsanlar bu seçimde huzur ve itimadı oylayacak. Mevcut vekil sayımız artacak. Yeşil Sol Parti baraj altında kalırsa 10’nun üzerinde vekil çıkaracağız” dedi.

Aydın son olarak şunları söyledi, “Erdoğan dışında Kürtler için gayret eden bir başkan yok. CHP iktidara gelirse Kürtçe kazanımlar itimat altında olamaz. CHP kör bıçakla bekliyor” diye konuştu. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir